Hibrit Polyurea

Hibrit polyurea, ekonomik polyurea olarak bilinen poliüretan alaşımlı izolasyon ve kaplama malzemesidir. Yapısal olarak polyurea ile aynı özelliklere sahip olsa da, saf polyurea ya oranla çok daha hassastır.

Hibrit Polyurea Nedir?

hibrit polyurea nedir

Hibrit poliüre, saf polyurea maliyetlerinin düşürülmesi için amin reçine kısımında yapılan modifikasyonlar sonrası ortaya çıkmıştır. Amin reçine malzemesi poliüretan esaslı poliol malzemesi ile karışımı sonunda saflık derecesi düşürülmüş, ekonomik bir ürün ortaya çıkmıştır. Saf polyurea ya oranla dış etmenlere karşı çok daha hassastır. İçine katılan poliüretan esaslı malzemeler kürünü geç aldıklarından dolayı, içerisinde kimyasal hızlandırıcılar bulunmaktadır. Çünkü saf polyurea kürünü alma süresi 5 saniyedir. Polyurea malzemesi ile yapısal olarak aynı, teknik olarak çok farklı ürünlerdir.

Hibrit poliürea nem olgusuna karşı çok hassastır. Havada bulunan bağıl nem oranı dahi malzeme oluşumunu etkileyip, zeminde kabarcıklar oluşturur. Saf polyurea da bu gibi sorunlar asla yaşanmamaktadır.


PANLEO olarak hiçbir projemizde hibrit malzeme kullanmamaktayız. Fiyat avantajından ötürü proje sahibi tarafından tercih edilen projelerimiz istisnaidir. Unutulmamalıdır ki kalite asla ucuz olamaz.

polyureakaplama

Merhaba ben LEO, Polyurea uygulamalarında aklınıza gelebilecek soruları yanıtlamaya çalışıyorum. Makalelerimin sonuna yorum ile soru yazarsanız seve seve cevaplarım.

Yorumlar (1)

YORUM YAZ

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı